top of page
leczenie pijawkami barku
AKADEMIA ZDROWIA

PIJAWKI LECZENIE STAWÓW

e-mail: pijawki.org@gmail.com

Tel. 790 731 253, 791 842 977       

PIJAWKI LECZENIE STAWÓW

LECZENIE PIJAWKAMI

ARTROZY STAWU BARKOWEGO, KOLANOWEGO, DŁONI, STOPY

pijawki leczenie łokieć tenisisty

PIJAWKI STAWY

Artroza to inna nazwa choroby zwyrodnieniowej stawów. Najczęściej atakuje kolana i biodra, rzadziej barki. Jej pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj między 40. a 60. rokiem życia. Aby uniknąć nieprzyjemnych skutków artrozy, bardzo ważne jest, aby rozpocząć leczenie na czas.

Jedną z najbardziej udanych niefarmakologicznych metod leczenia artrozy stawów są pijawki lekarskie. Niezależnie od przyczyn artrozy, choroba powinna być leczona tak szybko, jak to możliwe. W przeciwnym razie doprowadzi to do deformacji stawu np. kolanowego, z powodu którego osoba będzie poważnie ograniczona w ruchu lub nawet całkowicie niezdolna do chodzenia. Dlatego przy pierwszych objawach, wskazujących na możliwą artrozę, należy skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą w celu diagnozy i leczenia. Pamiętaj, że ta dolegliwość jest najłatwiejsza do leczenia w początkowych stadiach, podczas gdy nie zawsze jest możliwa poprawa sytuacji w zaniedbanych przypadkach.Hirudoterapia została uznana za oficjalny lek, a jej skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach naukowych.

Pijawki w przypadku stawów mają korzystny wpływ na organizm ludzki dzięki substancjom biologicznie czynnym w ślinie. Wynikiem ich wstrzyknięcia jest:
•    znormalizowana praca komórek ciała,
•    zapewniony efekt przeciwbólowy,
•    znacznie poprawia działanie układu odpornościowego,
•    skrzepy krwi rozpuszczają się,
•    silne działanie przeciwzapalne.

 

Ślina pijawki zawiera dużo hialuronidazy, która pozwala kwasowi hialuronowemu i innym korzystnym substancjom lepiej wniknąć w tkanki ludzkiego ciała. Działanie śliny sprzyja mikrokrążeniu płynów w organizmie. Pijawki mogą zmniejszać niedokrwienie, usuwać spastyczne zjawiska i powstrzymywać stany zapalne. Poprawia się dopływ krwi do wszystkich narządów, bolesne odczucia znikają z czasem.

Pijawki artroza

opinie_leczenie_sierpień_2018.jpg
Gmail_-_Opinia_o_zabiegach_Łukasz1.png
bottom of page