top of page

Pijawki kosmetologia

e-mail: pijawki.org@gmail.com

tel. 790 731 253

          791 842 977

pijawki kosmetologia

pijawki kosmetologia

pijawki kosmetologia

DERMATOLOGIA 

HIRUDOTERAPIA W DERMATOLOGII
Skóra jest największym organem ludzkiego ciała, zajmując jedną szóstą całkowitej powierzchni ciała. Oddziela organizm od otaczającego go świata, chroni  przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego, reguluje procesy wymiany ciepła. Dlatego wszelkie zmiany w skórze, czy to stan zapalny, wysypka, czy bolesność, są sygnałem uszkodzenia tkanki i rozwoju patologicznego procesu.
Leczenie chorób skóry przez pijawki lekarskie
Pijawki lekarskie to wyjątkowe stworzenie, często nazywane "fabryką farmaceutyczną". Enzymy gruczołów ślinowych to zrównoważony kompleks substancji biologicznie czynnych, które mają wielowymiarowy efekt terapeutyczny, który, w przeciwieństwie do preparatów medycznych, praktycznie nie wykazuje skutków ubocznych.
Hirudoterapia znalazła szerokie zastosowanie w dermatologii w leczeniu wyprysku, twardziny ogniskowej. Ponadto, pijawki są z powodzeniem stosowane w leczeniu niektórych postaci łysienia plackowatego, trądziku, limfostazy, itp. W przypadku niektórych chorób skóry po 3-4 sesjach hirudoterapii ogólny stan pacjenta poprawia się, stany zapalne są eliminowane, a naciek jest wchłaniany.
Jednocześnie sekret gruczołów ślinowych pijawek ma działanie odmładzające, tonizujące i immunotropowe, a także pomaga wygładzać zmarszczki i nasycać skórę tlenem i składnikami odżywczymi.

pijawki kosmetologia

 - dermatologia

pijawki  kosmetologia

Metody upiększania ciała i hamowania procesów starzenia skóry za pomocą pijawek znane były od najstarszych czasów. Maseczki na twarz i ciałoz różnymi kombinacjami olejków zapachowych mieszanych z krwią pijawek stosowały japońskie gejsze, słynące ze swej urody. W erze brousseizmu francuskiego używanie pijawki w celu poprawy urody było niemalże obowiązkiem. Ozdabianie biżuterii, sukien balowych motywami nawiązującymi do pijawki było modne i w dobrym guście

Pijawki lekarskie w swoich gruczołach zawierają związki, które idealnie nadają się do wykorzystania w kosmetologii. Można kupić kremy z aktywnymi wyciągami z pijawki lekarskiej, nie zastąpią one jednak bezpośredniego wpływu hirudozwiązków na cerę. Pijawki lekarskie dla swojej urody używają słynne aktorki np. Demi Moore.

Gruczoły ślinowe pijawki wydzielają liczne substancje hamujące procesy starzenia się skóry. Lipidy, związki przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne, kwasy fosfatydowe, wolne kwasy tłuszczowe,  białka, fosfolipazy, lipazy, kolagen, serotonina, kortyzol, testosteron, progesteron to tylko niektóre z tych substancji, które wpływają na stan napięcie skóry, jej ukrwienie oraz dotlenienie.

.

Pijawki kosmetologia - ekstrakt śliny pijawki, suchy proszek z pijawki oraz wyciąg z zarodków pijawek  wykorzystywany jest jako  baza dla  kosmetyków produkowanych w Rosji, w International Medical Leech Center położonego w rejonie Moskwy.Biologicznie czynne substancje w kombinacji z polisacharydami, EKSTRAKTEM Z PIJAWEK, skrobią, różą chińska, mlekiem, witaminami A, B, F i C, oliwą z oliwek i innych składników regeneruje skórę, likwiduje zaburzenia pigmentacji, chroni skórę przed wpływami atmosferycznymi, spowalnia starzenie się skóry, sprawia, że  jest bardziej elastyczna i nawilżona.

pijawki kosmetologia
pijawki kosmetologia
pijawki kosmetologia

pijawki kosmetologia

pijawki kosmetologia

ZABIEG LIFTING-U 

Działanie maseczki:

  • aktywnie wzmacnia i wygładza skórę

  • poprawia koloryt skóry i przywraca jej promienny wygląd

  • wypłyca zmarszczki

  • poprawia kontur twarzy

  • nasyca skórę substancjami odżywczymi i tlenem

  • stymuluje produkcję kolagenu i elastyny

  • działa kojąco i łagodząco na podrażnienia

  • intensywnie i trwale nawilża głębokie warstwy skóry

Pijawki kosmetologia - Zabiegi kosmetyczne z użyciem pijawki wykonujemy w naszym gabinecie. Polecamy maseczkę liftingującą z krwi pobranej przez pijawkę.

Koszt maseczki 250 zł.

pijawki kosmetologia
pijawki kosmetologia
pijawki kosmetologia
pijawki kosmetologia
pijawki  kosmetologia

Demi Moore przyznaje się do dziwacznego sekretu piękna: "Pozwoliłam pijawkom wysysać moją krew"

"Byłam w Austrii  oczyścić się i częścią leczenia była terapia pijawkami ........"

bottom of page