top of page
AKADEMIA ZDROWIA

Pijawki i kręgosłup

„Jeśli szukasz choroby, 

          zacznij od kręgów”.     Hipokrates

Pijawki i kręgosłup

Kręgosłup jako podstawowa część  układu kostnego, jest osią szkieletu człowieka i ochrania przechodzący przez jego wnętrze rdzeń kręgowy, będący główną częścią układu nerwowego.

Zakłócenie pracy kręgosłupa może doprowadzić do poważnych problemów w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych i powstawaniu chorób. Rodzaj chorób jest wynikiem ilości blokad w kręgosłupie, stopnia ich natężenia oraz czasu trwania. Blokadę sygnalizuje zwykle ból bądź wrażliwość danego segmentu kręgosłupa pod wpływem silniejszego ucisku, a niekiedy również wyraźne odchylenie w położeniu segmentu.

 

Pijawki w zależności od schorzenia przystawia się wzdłuż kręgosłupa, symetrycznie po obu stronach w odległości 1-2 cm od kręgów Poniżej tablica pokazująca zależność miedzy kręgami kręgosłupa,  narządami a chorobami.

„Jeśli cierpisz na wiele chorób, to znaczy, że chory jest także twój kręgosłup”.

Pijawki działają najbardziej efektywnie w obrębie 5 cm od miejsca przyssania stymulując tym samym dany punki oraz oczywiście wprowadza do organizmu hirudozwiązki, które krążą w krwiobiegu.  Metody stymulacji znane są od tysiącleci i wykorzystywany przede wszystkim w medycynie chińskiej np. akupunktura. Medycy wschodu twierdzą również, że

„Człowiek jest na tyle młody i zdrów, na ile giętki i zdrowy jest jego kręgosłup „. 

ROLA KRĘGOSŁUPA W ŻYCIU CZŁOWIEKA

bottom of page