top of page
AKADEMIA ZDROWIA

Pijawki Artroza

e-mail: pijawki.org@gmail.com

Tel. 790 731 253, 791 842 977       

PIJAWKI ARTROZA

LECZENIE PIJAWKAMI

ARTROZY STAWU BARKOWEGO, KOLANOWEGO, DŁONI, STOPY

PIJAWKI ARTROZA

Artroza to inna nazwa choroby zwyrodnieniowej stawów. Najczęściej atakuje kolana i biodra, rzadziej barki. Jej pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj między 40. a 60. rokiem życia. Aby uniknąć nieprzyjemnych skutków artrozy, bardzo ważne jest, aby rozpocząć leczenie na czas.

Jedną z najbardziej udanych niefarmakologicznych metod leczenia artrozy stawów są pijawki lekarskie. Niezależnie od przyczyn artrozy, choroba powinna być leczona tak szybko, jak to możliwe. W przeciwnym razie doprowadzi to do deformacji stawu np. kolanowego, z powodu którego osoba będzie poważnie ograniczona w ruchu lub nawet całkowicie niezdolna do chodzenia. Dlatego przy pierwszych objawach, wskazujących na możliwą artrozę, należy skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą w celu diagnozy i leczenia. Pamiętaj, że ta dolegliwość jest najłatwiejsza do leczenia w początkowych stadiach, podczas gdy nie zawsze jest możliwa poprawa sytuacji w zaniedbanych przypadkach.Hirudoterapia została uznana za oficjalny lek, a jej skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach naukowych.

Pijawki w przypadku stawów mają korzystny wpływ na organizm ludzki dzięki substancjom biologicznie czynnym w ślinie. Wynikiem ich wstrzyknięcia jest:
•    znormalizowana praca komórek ciała,
•    zapewniony efekt przeciwbólowy,
•    znacznie poprawia działanie układu odpornościowego,
•    skrzepy krwi rozpuszczają się,
•    silne działanie przeciwzapalne.

 

Ślina pijawki zawiera dużo hialuronidazy, która pozwala kwasowi hialuronowemu i innym korzystnym substancjom lepiej wniknąć w tkanki ludzkiego ciała. Działanie śliny sprzyja mikrokrążeniu płynów w organizmie. Pijawki mogą zmniejszać niedokrwienie, usuwać spastyczne zjawiska i powstrzymywać stany zapalne. Poprawia się dopływ krwi do wszystkich narządów, bolesne odczucia znikają z czasem.

Pijawki artroza

opinie_leczenie_sierpień_2018.jpg
Gmail_-_Opinia_o_zabiegach_Łukasz1.png
bottom of page