
OSTEOPOROZA

10 umytych jajek zalać sokiem z cytryn (około 3 kg) tak, żeby były całe zanurzone w soku. 5 dni trzymamy w lodówce. Po tym okresie blęderujemy i przecieramy przez sitko. Dolewamy 250 ml wódki. Miksturę trzymamy w lodówce i przyjmujemy 2 x dziennie po 1 łyżce. Po dwóch tygodniach należy wprowadzić witaminę K2 MK7.
CHOLESTEROL
AWOKADO


Systematyczne spożywanie AWOKADO powoduje obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, zmniejszają ryzyko miażdżycy oraz poprawiają metabolizm. Głównym składnikiem awokado są tłuszcze. Jest ich około 20-30%. Są to głównie nienasycone kwasy tłuszczowe.
OLEJ RYDZOWY - LNIANKA SIEWNA
Około 90 % zawartości tłuszczu w OLEJU RYDZOWYM stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe. Ponad 50% z nich to kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym: kwas alfa-linolenowy (rodzina omega-3) od 30 do 40% i kwas linolowy (rodzina omega-6) od 15 do 20%. Olej ten jest wyjątkowy ze względu na bardzo wysoką zawartość kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 i najkorzystniejszą proporcję kwasów omega-3 do omega-6 wśród olejów roślinnych (1:0,4). Ponadto w skład oleju rydzowego wchodzą: kwasy jednonienasycone ok. 35 % (w tym kwas erukowy od 1 do 3%), kwasy nasycone ok. 10 %, sterole ok. 511 mg/100 g oleju, przeciwutleniacze z grupy tokoferoli (głównie witamina E) 110 mg/100 g oleju, związki fenolowe 128 mg/kg oleju, witamina A, witaminy z grupy B, mikro- i makroelementy oraz lecytyna.
Nasiona lnianki zawierają inhibitory trypsyny, które mogą zaburzać aktywność enzymu potrzebnego do trawienia białek. Jednakże zawartość inhibitorów trypsyny w oleju lniankowym jest znikoma, ponieważ metoda tłoczenia na zimno stosowana do produkcji tegoż oleju powoduje, że w końcowym produkcie pozostaje nieznaczna ilość białka (<300 mg/ 100 g oleju). Dzięki temu nie jest on też alergenny.
Badania toksykologiczne nie wykazały żadnych zagrożeń związanych ze spożyciem oleju lniankowego.
Jedna łyżeczka oleju rydzowego pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), które obniżają poziom „złego” cholesterolu i stanowią profilaktyczną ochronę przed chorobami serca i układu krążenia oraz przeciwdziałają problemom z nadwagą. Dawka lecznicza to 5-10 g (1-2 łyżeczek) dwa razy dziennie, najlepiej na czczo.
Od dnia 16 czerwca 2009 r. olej rydzowy jest wpisany do prowadzonego przez Komisję Europejską rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności.

PIASEK, MNIEJSZE KAMIENIE W PĘCHERZKU ŻÓŁCIOWYM
Żółtko utrzeć z łyżeczką cukru i 1 łyżeczką sou z cytryny, dodać stopniowo 150 ml oliwy z oliwek. Miksturę wypić małymi łykami w ciągu ½ godziny. Położyć się na ok. 1 godzinę na prawy bok.
CIĘŻKIE ZABURZENIA WĄTROBY
30 g świeżego ziela jaskółczego wraz z korzeniami moczyć 2-3 godziny w ½ l białego wina. Wycisnąć i pić kilkakrotnie małymi łykami w ciągu dnia.
LECZNICZE JARZYNY powszechne w Polsce

Opisz swój obraz.

Opisz swój obraz.

Opisz swój obraz.
KAPUSTA

Skaza limfatyczna: ugotowane w mleku liście miesza się z otrębami i przykład na chore miejsca.
Świeże liście z kapusty włoskiej stosuje się przy: krwawych wylewach, zwichnięciach, zapaleniach stawów, wodzie w kolanach, bólach reumatycznych, wrzodach, zapaleniu żył – lisie należy rozwałkować , przed nałożeniem przygotowanych liści (kilka warstw) należy chore miejsca nakremować, kompresy zmieniać należy 2-3 x dziennie.
Rozcieńczony ciepła wodą sok ze świeżej kapusty jest doskonałym środkiem gojącym przy owrzodzeniu żołądka i dwunastnicy, chorobach dróg oddechowych i strun głosowych, zapaleniach pęcherzyka żółciowego, chorobach wątroby i śledziony, cukrzycy, zapaleniach okrężnicy i niedoczynności tarczycy. Kurację rozpoczyna się kurację od podania ½ godziny przed posiłkiem w: 1 tygodniu – 1-2 szklanki, 2 tygodniu 2-3 szklanki, 3 tygodniu 3-4 szklanki, 4 tygodniu 4-6 szklanek i powrót do 1 szklanki.
Odwar z nasion kapusty jest środkiem przeciwrobacznym.
Miazga z lisci kapusty z dodatkiem białka kurzego ma zastosowaniu przy leczeniu ropiejących ran, oparzeń, wrzodów etc. Fitoncydy (Fitoncydy, substancje lotne lub ciekłe o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i pierwotniakobójczym dlatego też wykorzystywane w lecznictwie, występują m.in. w czosnku, cebuli i chrzanie), zawarte w kapuście , niszczą gronkowce złociste, prątki gruźlic i inne bakterie.
BURAKI CZWRWONE

Działanie krwiotwórcze, zła przemiana materii, 2 x dziennie przed jedzeniem 50-100 ml soku z rozcieńczyć ciepłą wodą. Nowotwory Dr. Ferenczi (Węgry) oraz szereg niemieckich lekarzy zaobserwowało działanie hamujące nowotwory u przeszło 300 pacjentów ( sok z 1 kg burak dziennie). Czynnik hamujący wzrost nowotworów zawarty w buraku czerwonym nie ulega zniszczeniu przez gotowaniu. Uszczelnienie jelita, zakwas z buraków nalezy pić dwa – trzy razy dziennie od 0,5 do 1 szklanki zakwasu.
Przepis:
4 buraki – długie – pokroić cieniutko
4-5 ząbków czosnku
2 – 3 liście laurowe
Kilka ziarenek ziela angielskiego
Kilka ziarenek jałowca
Czarnuszka – szczypta
Gałka muszkatołowa - szczypta
Koper – suszony
Woda gotowana - 2 litry - wrzącą wlewamy do buraków – solimy
Posypać po wierzchu kwaskiem cytrynowym i przykryć talerzykiem.
Po 4 do 5 dni zakwas powinien być dobry do picia (zależy od temperatury powietrza).
SELER

Seler wchodzi w skład diety przy otyłości, reumatyzmie, depresji, wrzodach, zapaleniu wątroby, nerek, pęcherza moczowego, pokrzywce alergicznej, zapaleniu skóry, W przypadku chorób skórnych, ropiejących ranach i wrzodach stosuje się zewnętrznie rozwałkowane liście.
Świerzy sok z selera stosowany jest przy artretyzmie, malarii, migrenie, ma właściwości przeciwbólowe, moczopędne i pobudzające przemianę materii. W celach profilaktycznych przyjmuje sie dziennie od 150 m- 300 ml świerzego soku najlepiej z dodatkiem soku z marchwi.
Wino selerowe wpływa znakomicie na samopoczucie: 250 g utartego selera moczonego w 1 l wystawnego wina przez 2-3 dni, daje płyn o smaku ananasowym. Pić 3 x dziennie przed posiłkiem,