

wlewy dożylne

medycyna holistyczna

ozonoterapia

Witamina c wlewy

hirudoterapia

Medycyna na przestrzeni wieków, szczególnie w ostatnich latach, poczyniła ogromne postępy. Coraz częściej jednak pojawiają się głosy mówiące, że medycyna konwencjonalna, która opiera się głównie na stosowaniu farmakologii oraz operacji chirurgicznych, przestaje być wystarczająca. Przede wszystkim ze względu na fakt, że ma ona na celu leczenie jedynie skutków chorób. Alternatywą dla medycyny konwencjonalnej jest MEDYCYNA HOLISTYCZNA, czyli sposób leczenia, który traktuje jednostkę ludzką, jako niepodzielną całość. Również łączenie tych dwóch medycyn otwiera duże możliwości w leczeniu pacjentów.

Dla zwyczajnych lekarzy ciało ludzkie jest składową poszczególnych elementów: serca, nerek, płuc itd. W przypadku medycyny holistycznej, najważniejsza jest znalezienie przyczyny choroby. Lekarz konwencjonalny postrzega, symptomy chorobowe, jako elementy, które trzeba natychmiast wyeliminować. Podejście holistyczne opiera się przede wszystkim na braku osądzania poszczególnych sygnałów chorobowych, ale traktowania ich, jako znaków rozpoznawczych, ostrzegających o tym, że organizm człowieka nie znajduje się w stanie homeostazy – równowagi.
MEDYCYNA HOLISTYCZNA bazuje miedzy innymi na medycynie chińskiej oraz Ajurwedzie, praktykowanych w Indiach i Azji od około 5500 lat. Uważa się je za najstarsze na Ziemi system naturalnego leczenia. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają w krajach zachodnich. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała Ajurwedę za jedną z form medycyny tradycyjnej, która może być przydatna, zwłaszcza w krajach rozwijających się.
MEDYCYNA HOLISTYCZNA nastawiona jest również na zapobieganie chorobom oraz wykrywanie choroby w początkowej fazie rozwoju. Jest skuteczna również w leczeniu chorób przewlekłych, związanych z metabolizmem i stresem, a także w łagodzeniu efektów ubocznych powstałych w wyniku zatrucia lekami syntetycznymi,
na przykład po chemioterapii czy przewlekłych kuracjach antybiotykowych, skraca czas rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych i urazach ciała, ułatwia też leczenie chorób neurologicznych, mięśniowo-szkieletowych, sercowo-naczyniowych, żołądkowo-jelitowych, zaburzeń umysłowych i chorób psychosomatycznych związanych z zakłóceniami hormonalnymi oraz z układem oddechowym. Kładzie duży nacisk na zapobieganie nowotworom, zalecając odpowiednią dietę, aktywność fizyczną i profilaktyczne stosowanie odpowiednich preparatów na bazie ziół. Zioła te generalnie nie mają odpowiedników w medycynie zachodniej, gdyż są to preparaty złożone, często zawierające wyciągi z całych roślin lub stanowiące mieszankę nawet dwudziestu ziół. Medycyna holistyczna to również hirudoterapia, leczenie pijawkami, larwoterapia leczenie trudno gojących się ran, akupunktura, akupresura, stosowanie komórek macierzystych, stomatologia holistyczna, hydroterapia, klawiterapia, aurikuloterapia.

medycyna holistyczna

medycyna holistyczna

medycyna holistyczna

medycyna holistyczna

medycyna holistyczna

medycyna holistyczna
