pijawki lekarskie

pijawki lekarskie

Pijawki lekarskie

e-mail: pijawki.org@gmail.com

tel. 790 731 253

          791 842 977

Pijawki lekarskie posiadają w swoich gruczołach ponad 100 enzymów które miedzy innymi zapobiegają zakrzepowemu zapaleniu żył, chronią nas przed udarami i zawałami serca, usprawniają krążenie krwi w całym organizmie, jednocześnie dotleniając wszelkie organy, Pijawki lekarskie i ich enzymy zdecydowanie poprawiają  odporność immunologiczną całego organizmu, doprowadzając go do stanu tzw. homeostazy (równowagi), która niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania człowieka.

Pijawki lekarskie - terapia nimi znajduje się w Międzynarodowym Spisie Procedur Medycznych ICD-9.  W Europie posiada status „produktu medycznego”. Pijawki lekarskie w Polsce posiadają numer ICD-9 PL

posiadają numer katalogowy 99.991 mogący służyć podstawę do rozliczeń z NFZ.

PROFESJONALNE

prowadzone od ponad 10 lat

pijawki lekarskie

i ich zastosowanie

e-learning

 

w systemie otwartym​,

 indywidualne i stacjonarne 

z podstawami larwoterapii

 

PROFESJONALNA

ESENCJA WIEDZY

Sprzedaż pijawek dla osób indywidualnych oraz dla 

hirudoterapeutów

Pijawki  dystrybucja

tel. 791 842 977

tel. 790 731 253

PIJAWKI LEKARSKIE

HODOWANE

LABORATORYJNIE

 
 
 

PODRĘCZNIK DO HIRUDOTERAPII I LARWOTERAPII - ebook

pijawki lekarskie

Cena 80,00 zł.

Nr konta Santander Bank

66 1090 2835 0000 0001 4374 3051

Akademia Zdrowia Ins. Med. Hol.

ul. Sucha 2/4, 92-331 Łódź

pijawki lekarskie
 

Pijawki oraz zabieg z ich użyciem wzbudzają często w ludziach negatywne reakcje, które wynikają przede wszystkim z niedoinformowania.  Pijawki lekarskie skutecznie  leczą  zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, pomagają w neurologii, urologii, ginekologii, okulistyce, chorobach układu mięśniowo-szkieletowego i innych.  Konwencjonalna medycyna wyparła naturalne sposoby leczenia w tym stosowanie pijawki,  Naukowcy Wschodu oraz Szwajcarzy i Niemcy  pracują  nad „działaniem”  pijawki, badają substancje przez pijawki produkowane. Ich kliniki rehabilitacji posiadają oddziały terapii pijawkami a  hirudoterapia  jest refundowana.

Pacjenci często pytają czy zabieg hirudoterapii jest bolesny?  Większość pacjentów odczuwa tzw. szczypanie przez pierwsze 5 do 10 min. Po tym okresie pijawki znieczulają miejsce wgryzienia. Dyskomfortem po zabiegu jest kilkugodzinny okres wysączania spowodowany wstrzyknięciem przez pijawki lekarskie hirudyny, która zapobiega krzepnięciu krwi.

 

PIJAWKI  LEKARSKIE 

NAJMNIEJSI LEKARZE ŚWIATA

Historycznie zastosowanie pijawki do leczenia licznych schorzeń znane jest od tysięcy lat. [1](Historia hirudoterapii). Najstarsze malowidło przedstawiające leczenie pijawkami pochodzi z Egiptu, z grobu pisarza Userhata z lat 1367- 1308 p.n.e.  Pierwsze znane doniesienia dotyczące pijawki z Grecji pochodzą z II w p.n.e. od Nicandera z Kolofonu, lekarza i poety, w I  p.n.e. o pijawki wspomine są przez Asklepiades Themision z Laodokii stosował je np. w leczeniu bólów głowy. W starożytnych Indiach opisy leczenia z zastosowaniem pijawki zawierają traktaty medyczne  „Ćaraka Samhita” napisany przez Ryszi Ćaraka oraz „Suśruta Samhita” napisana przez Ryszi Suśruta. W starożytnym Rzymie najsławniejszym przedstawicielem medyków był Galen, który często stosował sztuczne upusty krwi, pijawki i bańki. Pijawki stosowali tez inni znakomici lekarze tego czasu np. Alexander de Tralles VI w n.e. stosował w celu poprawy słuchu. Praktyki  stawiania pijawki były także codziennością w medycynie arabskiej, już w VI w n.e. znajdujemy opis użycia pijawki w chorobach zapalnych. Awicenna zalecał je w wielu chorobach, nawet przy bólu zębów.  Wraz z ekspansją kultury arabskiej rozpowszechniło się użycie pijawki, stosowano je nie tylko leczniczo, ale i profilaktycznie.   Zalecano je w wielu chorobach, szczególnie przy obrzękach, bólach, chorobach reumatycznych, hemoroidach, żylakach i zapaleniach. W XVIII i XIX wieku we Francji oraz Anglii wieku używano około 80  mln sztuk rocznie.  

 

W 1884 r.  walijski profesor J.B.Haycraft [2] zauważył że ślina w przewodzie pokarmowym pijawki nie krzepnie ale dopiero w 1955 r. profesor F.Markwardt [3] wyizolował ze śliny hirudynę, działającą przeciwzakrzepowo,  jest to enzym stosowany w profilaktyce zwałów i udarów, który może by skuteczniejszy od kwasu acetylosalicylowego i heparyny. Od tego momentu wyizolowano ze śliny pijawki lekarskiej ponad sto czynników, wykazujących działanie przeciwzapalne antybiotyczne, przeciwbólowe,  przeciwbakteryjne, hamujące agregację płytek krwi oraz regulujące ciśnienie.  

Zawarta w ślinie pijawki np. apyraza ogranicza powstawanie zakrzepów,  saratyna i kalina zapobiegają agregacji płytek krwi, hementeryna rozpuszcza zakrzepy i udrażnia naczynia. Dlatego pijawki stosowane są w chorobach zakrzepowych. Czynnik PC–LS reguluje ciśnienie tętnicze,  obniża wysokie, podwyższa niskie, histamina rozszerza naczynia, powodując obniżenie ciśnienia. Esterazy cholesterolwe i lipazy. normalizują poziom całkowitego cholesterolu (TCI) i  triglicerydów (TG). Eglina, silny inhibitor enzymów, które biorą udział w patogenezie chorób płuc: rozedmie, niewydolności oddechowej, enzym wspomaga leczenie astmy oskrzelowej oraz zapalenia płuc. Bdelina przyspiesza procesy regeneracji ran odleżynowych, owrzodzeniach, stopie cukrzycowej i miażdżycowej. Pijawki stosowane są w stanach zapalnych np. w paradontozie, zapaleniu ucha środkowego, błon śluzowych,  torbielach jajników, 

Pijawki wydzielają endorfiny, "hormony szczęścia" wspomagające  leczenie nerwic, epilepsji, tików nerwowych. W badaniach naukowych potwierdzono [4] że hirudozwiązki pijawki stymulują wzrost komórek nerwowych i mogą skutecznie wspomóc leczenie porażeń mózgowych, chorób Parkinsona oraz Alzheimera. Wydzielane przez pijawki dopamina, seretonina, histamina, acetylocholia  to neuroprzekaźniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Hirudoterapia jest powszechnie stosowana w zwalczaniu stanów zapalnych oraz bólach kręgosłupa, bólach głowy, reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie zwyrodnieniowe stawów, rwie kulszowej.

[1] "Hirudoterapia". Wydawnictwo: Akademia Zdrowia Instytut Medycyny Holistycznej. 2013. 
[2] Haycraft J.B. On the action of secretion obtained from the medical leech on the coagulation of blood. Proc R Soc London 36, 478-487. 1884.
[3] Markwardt F. Untersuchungen uber Hirudin. Naturwissenshaften 52, 537. 1955.
[4] „O czym lekarze Ci nie powiedzą” wrzesień 2018.